Tv widget átalakítás

Itt kérdezhetsz bármiről!
szilacus
Tag

Tv widget átalakítás

Hozzászólás Szerző: szilacus »

Kedves alkotók!
Samsung D6500-as alatti típusú smart tv-hez ( ezekben még nincs telepített böngésző) web böngésző készítéséhez, azaz egy wikipedia-s widget átalakításához hoz kérnék segítséget.
Ez egy módosított wikipédia app, hogy kimenjen a nyílt internetre is.
Letölteni innét lehet:

http://forum.samygo.tv/download/file.php?id=796

Én már részben átalakítottam, magyarosítottam,de többet nem tudok tenni.
A segítséget abban kérném, hogy a betöltött weblapról, tovább is lehessen böngészni.átjárni, betöltse a tartalmakat.
Most mindig azon az oldalon marad,
A saját változatom Internet néven fut.
Innen letölthető:

http://data.hu/get/4985106/internet.zip

Várom a segítségeteket, ebben a témában még nagyon kezdő vagyok, de a lelkesedésem óriási.
Fontos lenne előre is köszi.

Bonjasky
Adminisztrátor

Re: Tv widget átalakítás

Hozzászólás Szerző: Bonjasky »

Húha!

Hát ilyennel még én sem kísérleteztem, de megnézem neked, mit tehetek! :D
Csak az lesz a gond vele, hogy nem tudom majd kipróbálni... :(

szilacus
Tag

:roll: Ha újra felrakod valahová, addig próbálgatom míg kell.
Ha nem gond,le is írhatnád hogy mit és hogyan kellet át írni,beszúrni.
Előre is köszönöm. :P

Bonjasky
Adminisztrátor

Most csak az en.wikipedia.org jön be és semmit nem tudsz rajta csinálni? Linkekre ha rámész?

szilacus
Tag

Sajna, csak elképzelni tudod a dolgot, a helyzet a következő.
Ha betölti a főlapot, képzelj egy bal és jobb oldalt,
A bal oldalon két lehetőség van eng és polsky.(ez a lang/eng és a Lang/pl. könyvtárak)
Ha az eng.-re kattintasz akkor a jobbl oldalon az angol vikipedia és a wikiquote közt választhatsz.
Mindkettőt betölti és működik is.
A wikipedia alkalmazásban a tv távirányító csatorna fől-le gombbal tudsz navigálni a fejezetek közt, de ha nyomsz egy belépést egy fejezetbe, újra a főoldal töltődik be.
Ellenben a wikiquote-n, ha egy fejezetbe belépsz be is töltődik, de csak az alkalmazáson belül működik, a keresőt használod akkor sem lép ki a nyílt netre.

Ha a bal oldalt a polsky ra kattintasz, akkor a jobb oldalt,a lengyel wikipedia, és wikiquote mellet az általam beírt további öt weblap neve látható.
A lengyel wikiquote-n és a többi öt oldalon is lehet a bekezdésekre navigálni, de mindig ugyan az az oldal töltődik újra, ha egy hír címszavára ugrok ami sötétebb lesz, de hírt már nem tölti be, újra a főoldal töltődik.
A lényeg az lenne ha a fő oldalon az angol vagy lengyel változat ban beírt web címen lehetne böngészni tovább lépni.
Ha csak a google keresőt hozná be és onnan bárhova tudnék navigálni az már a csúcs lenne.
De a hab a tortán az lenne ha az email -t is meg tudnám nézni, az az a felhasználót és a jelszót is be tudnám írni.
Én eddig a lang / pl-be,( ide írtam be a saját öt oldalam ) és a config. xml.-be ( itt változtattam a nevét ) nyúltam a notepad++-al.

Ha privibe elküldöd a tel.számod szívesen fel hívlak és szóban talán jobban letudom írni.

Köszönöm a hozzáállásod!

Bonjasky
Adminisztrátor

Már értem nagyjából mit is szeretnél, és hogyan működik.
Nos edddig több fájlban is találtam egy részt amiben bennevan a http://en.wikipedia.org linkje, ha ezt átírod lehet, hogy pl a google jön be?

Release.js

11585. sorban

Kód: Egész kijelölése

/*Sister projects*/
LANG.sisters=new Array(
	{id:"wikipedia",name:"Wikipedia",link:"http://en.wikipedia.org/",mainPage:"Main Page",logo:"res/img/Wiki_eng.png",
		notDividable: new Array("Main Page",'Portal:Featured content')	
	}
//	,{id:"wiktionary",name:"Wiktionary",link:"http://en.wiktionary.org/",mainPage:"Main Page",logo:"http://en.wiktionary.org/images/wiktionary-en.png"},
	,{id:"wikiquote",name:"Wiki Quote",link:"http://en.wikiquote.org/",mainPage:"Main Page",logo:"res/img/Wikiquote_eng.png",
	notDividable: new Array('Main Page','Wikiquote:Browse')
	}
//	,{id:"wikispecies",name:"Wiki Species",link:"http://species.wikimedia.org/",mainPage:"Main Page",logo:"http://upload.wikimedia.org/wikipedia/species/b/bc/Wiki.png"}
);
És a lang/en.js- ben az alján is van egy ilyen sor. Gondolom ez hozza be a főoldalt ami be van állítva.

szilacus
Tag

Tehát ha ezen a két helyen át írom a wikit-googra , mármint az elérhetőséget , akkor lehet hogy jó?
Mindjárt próbálom.

Próbáltam... sajna még valami más is kel, mert csak dolgozik, de nem jön be semmi.

Új próba után.....behozta a google. com-t tele karakter hibákkal, kínai írásjelekkel,
de onnan tovább nem lép, újra azt tölti be.

Töbszöri próba után is mindig a beírt lapon marad, vagyis azt tölti újra

szilacus
Tag

Hogy jobban eltudd képzelni, csatolok 6 fotót.
A wiki 001-esen az angol főmenüt látod.(lang/en.js)
A wiki 002-esen a lengyel főmenüt.(lang/pl.js)
A wiki 003-ason a blikkre klikkeltem, most tölti.(lang/pl.js)
A wiki 004-esen betöltötte a blikk kezdő oldalt.
A wiki 005-ösön ránavigáltam a " Cristofel: Nem kérek bocsánatot" címszóra. amit elkezd betölteni.
A wiki 006-oson újra a kezdőlap a betöltés eredménye.

Még egy gondolat:ha a saját keresője nem az adott előre beírt oldalon keresne, hanem pl. át tudnánk írni-irányítani a google-re, akkor szinte nyert ügyünk van.

Remélem ezzel is egy kicsit is segítettem.

További szép napot!

Mivel nem látom a csatolmányokat, innen is leszedheted:
http://data.hu/get/4992621/wiki.zip

szilacus
Tag

Innen indúlt az egész:
A SamyGO oldalán a készítő nyers fordításban ezt írja:

Módosítottam a Wikipedia widget létrehozása érdekében egy egyszerű webböngésző segítségével. Abban a pillanatban, meglehetősen jól működik az előre definiált mobil oldalakon. Widget tartalmaz egy csomó hibát, például, problémák vannak a linkek, és néha nem tölt be a megfelelő css fájlokat. Javascript nem működik egyáltalán.

Ha meg szeretné tekinteni mintaoldalt a nyomjuk meg az "Eszközök", válassza ki a lengyel nyelvet, és válasszon ki egy oldalt. Miután megtörtént a változtatás az oldalon kell indítanod widget.

A legnagyobb probléma az volt megjavítani a relatív linkek oldalakon és css fájlokat csatolni. Néha dinamikus css csatolja nem működik, és meg kell határozniuk azokat a kód (pl. m.interia.pl, mini.wp.pl). A megoldás nem optimális, de a célom az volt, hogy teszteljék a koncepciót.

Egy új oldal van szüksége szerkeszteni a fájlt "en.js" vagy "pl.js", és adjunk hozzá:

Ez pedig talán hol is lett változtatva?:

, {id: "interia", name: "m.interia.pl", link: "**** :/ / m.interia.pl /", főoldal: "Strona główna" logo: "res / img / Wiki_pol.png "
notDividable: new Array ("Strona główna")
}

majd módosítsa a "Release.js", és adjunk hozzá:
} Else if (this.wikilink.indexOf ("interia.pl")! = -1) {
tartalmazza + = '<linket média = "all" type = "text / css" href = "**** :/ / m.interia.pl/s/classic/css1-10526-1123.css" rel = "stylesheet "/> ';
tartalmazza + = '<link media="all" type="text/css" href="****://m.interia.pl/s/reset.css" rel="stylesheet"/> ";

Lehet hogy ezzel is segítettem.

Hogy tudnék mobil oldalakat beírni,mert linkeket amit bemásolok a saját asztali gépemről azok nem azok?

Bonjasky
Adminisztrátor

Értem.

Hogyha a karakterek nem jók, az általában a fájl karakterkódolása miatt lehet, hogy rossz, ezt a notepad++-al könnyen orvosolhatod.

Nyisd meg a fájlt, Kódolás->Átalakítás UTF-8 kódolásra BOM nélkül. Bár nem tudom tv-nél ez jó-e...:D
De ezt csináld meg a jelentősebb fájlokkal akkor talán jó lesz, amúgy meg az a kódrészlet lehet még pár fájlban szerepel. tehát szerintem összesben át kéne írni az URL címet. Ezeket is megkeresheted a notepad++ keresőjével.

szilacus
Tag

Érdekes módon nem mindenhol van a karakter hiba.

Notepad ++ segítségével már át írtam az URL címeket, amit pontosan be is tölt, de egy-egy oldalról már tovább nem lép,vagyis az előre beírt lapot tölti újra.
Valahogy ezt kellene orvosolni.
Fotókat nézted?

Bonjasky
Adminisztrátor

Érdekes egy dolog ez :D
Nem értem miért csinálja ezt...
Amúgy nincs valami speciális böngésző a tv-hez?

Néztem a képeket. :D

szilacus
Tag

Sajnos ezekhez nincs, magasabb kategóriában már van beépített böngésző.

Mikor be lett szerezve a tv, nem a böngészés funkció volt a fontos szempont, most pedig jól jönne .

Karakter kódolást elvégeztem, mindjárt próbálom.

Az összes át lett kódolva, a tv-is szereti mert változás nem történt,

Vajon hol és mit kellene átírni hogy böngésszen is?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szilacus 2012.04.16. 19:56-kor.

Bonjasky
Adminisztrátor

Értem, és esetleg nem tudod, azok a tv-k milyen böngészőt használnak?

szilacus
Tag

Nem tudom mert a saját tv-hez hivatalosan és nem hivatalosan sincs böngésző, akinek meg van az tv-jén olyan funkció mint a 3D.

Válasz küldése