HTML/PHP form radio button value tulajdonsága

A php programozásról.
Fórum szabályok
Ha elakadtál, és programkódod is van, mindenképpen nyiss neki egy új témát.
Könnyebb úgy segíteni, hogyha elkülönülnek a témakörök és problémák egymástól. PHP kódokhoz használjátok a
fulig
Felhasználó

HTML/PHP form radio button value tulajdonsága

Hozzászólás Szerző: fulig »

Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Létrehoztam egy formot, amelyben használok radio gombot. A szemléltetés kedvéért két gomb kódját be is másoltam ide. A felső kiválóan működik. Viszont az alsónál el szeretném érni, hogy a ... helyére a felhasználó által beírt érték kerüljön. Tehát ha a küldés gombra kattint, akkor az űrlap tartalma egy formázott e-mailben megérkezik (ez a rész is tök jól működik). Konkrétan egy radio gomb leírásába szeretnék beilleszteni egy text mezőt, amit ha kitöltenek és elküldenek, akkor eredményül egy kerek egész szöveget kapok. Pl.: Budapesten belül kizárólag a 10. kerületében (ha azt írta be hogy 10.)
Remélem érthetően írtam le. Nézzétek el a bénaságom, kezdő vagyok :)

<input type="radio" name="hely" value="Budapesten">Budapesten<br>
<input type="radio" name="hely" value="Budapesten belül kizárólag a ... kerületében"> Budapesten belül kizárólag a <input class="mezok" type="text" name="kerulet" placeholder="VIII." value="" /> kerületben<br>

Előre is köszönöm a segítséget!

Bonjasky
Adminisztrátor

Re: HTML/PHP form radio button value tulajdonsága

Hozzászólás Szerző: Bonjasky »

Szia!

Ezt hova karod kiíratni? Ments el külön táblákba, vagy akár egy szövegbe.
SQL:

mysql_query('INSERT INTO tabla(mezo1) VALUES (" '.$_POST['radiogomb']' belül kizárólag a '.$_POST['text'].' kerületben")')

Válasz küldése