Kérdések

A php programozásról.
Fórum szabályok
Ha elakadtál, és programkódod is van, mindenképpen nyiss neki egy új témát.
Könnyebb úgy segíteni, hogyha elkülönülnek a témakörök és problémák egymástól. PHP kódokhoz használjátok a
Hax
Felhasználó

Kérdések

Hozzászólás Szerző: Hax »

Kérdések php-val kapcsolatban.

Fáraó

Re: Kérdések

Hozzászólás Szerző: Fáraó »

Hali
A napokban megtalálta egy hacker az oldalamat, és folyamatosan újra regisztrál más IP-vel és e-mail-al. Így sajnos nem tudom kitiltani, és azzal szórakozik hogy az összes felhasználónak küld egy levelet.
Az új levél küldésbe nem szeretnék chapcha-t tenni, és valami olyasmire gondoltam, hogy lekorlátozni a naponta elküldhető levelek számát felhasználónként.
Szóval egy nap pl csak 25 emberrel léphessen kapcsolatba.

Ehhez szükségem lenne egy php kódra, ami megszámolja az elküldött leveleket az elmult 24 órában, de azt nem tudom megoldani hogy minden címzettet csak 1* vegyen.

Eddig jutottam el:

Kód: Egész kijelölése

$reday=$day-3600*24;
   $level24 = mysql_result(mysql_query("SELECT COUNT(*) FROM `yd_message` WHERE `from` = '".$becenev."' AND `time` < '".$reday."'"), 0);
Továbbá nincs valami kis php kód ami átváltja a dátum formátumot?

Mert hülye fejjel a dátumot csak ilyen formába tároltam el:
Pl: 2010. Jan 11, 10:01

Nem tudom mennyire jó megoldás, de sajnos nincs jobb ötletem.

Bonjasky
Adminisztrátor

Hozzászólás Szerző: Bonjasky »

Tehát nem time()-al mentetted az időt?

Fáraó

Már megoldottam mert SOS-be kellett így az új leveleknél már elvan mentve time-al meg date("Y. M d, H:i")-val is.

Idseiglenesen beleraktam egy 10 másodperces flood védelmet, de ez kevés lesz a hackernek szerintem...

Nekem meg fogy az ötletem, mert se IP se e-mail kitiltás nem ér ellene semmit újra regisztrál a hacker (nemgép, mert flash chapcha van meg e-mail aktiválás) és ezután elkezd levelet küldözgetni...

Bonjasky
Adminisztrátor

de hogy küldözget leveleket? Privát levelezésben? Ha igen csinálj egy limitet, h egy nap hányat lehet.

Fáraó

Igen privát üzenetet küldözget.
A napi levelet 10-20-ra nem fogom lekorlátozni, mert ha jancsika meg pistike elkezd privát üzenetekbe chatelni akkor ezt hamar elérik... Ezért írtam még az elején, hogy azt akarom lekorlátozni hogy egynap hány különböző embernek küldhet levelet. De ezt sajnos nem tudom hogy csinálhatnám meg.

Bonjasky
Adminisztrátor

Ja értem :)
Hát igen ezt eég bonyolultan lehet megcsinálni szerintem. DE nem megoldhatatlan:D
Egy külön táblába elmented ki kinek írt id-k ben, ha pl.: x id-je benne van 10x akkor nem írhat többet ma.

Fáraó

Köszi jó ötlet :)
Szerintem a mai nap folyamán meg is valósítom.

De azért ha van további ötleted is (flood védelmet már raktam bele, vagyis 10 másodperc kell 2 levél elküldése között), örülnék neki mert idegesítő tud lenni ez a macska egér harc...

bobe
Tag

Hozzászólás Szerző: bobe »

Szerintem ez a flood védelem csak átmeneti megoldás. Én ha nagyon szemét akarnék lenni kivárnám azt a idő limitet. A problémát a gyökerénél kell megszüntetni...ténylegesen igaz nem lehet de ha már ennyire aktív a user h regel állandóan más ip-vel és e-mail - al akkor csinálj egyszerűen egy olyan regisztrációt ami e-mail megerősítést kér..így ha regel is a user akkor ahányszor regel az oldalon annyiszor kell egy e-mail - is regisztrálnia ami már esetleg elveszi a kedvét a dologtól. Erre rájöhet ha nagyon akarod még a flood védelem v a limitált levél küldés, hogy letárolod adatbázisba, hogy hány levelet küldött aznap. Amúgy dátum formát (tehát 2010-02-03) átlehet váltani mp - be is így lehet rajta műveletet végezni a strtotime() függvénnyel.

Fáraó

Hali
E-mail aktiválás már alapból volt, de ígyis megoldotta a napi 1-2 kamu reget.

Mostani védelem:
Regisztráció:
- E-mail aktiválás
- Flash chapcha

Levél küldés:
- Limit: 25 különböző személynek lehet levelet küldeni 12 óra alatt
- 10 másodperces flood védelem, minden próbálkozáskor újra kezdődik a várakozás
- 3 napnál újabb felhasználóknak egyszerű kiszámolós chapcha pl: Mennyi öt meg hat ?

Ha így is kijátsza a rendszert nem tudom mit csinálok vele... :D

(Köszi a dátumos segítséget is, de mint mondtam beleraktam pluszba, az új levéleknél mostmár van )

bobe
Tag

Ez így jó csak az a baj vele, hogy így a többi felhasználóval is kicseszel mert egy usert akarsz szívatni de sajnos az ember ilyen körülmények közt erre folyamodik...én mondjuk ezután átgondolva egyszerűen annyit csinálnék, hogy kiszedném a caphtát és mondjuk aztondom, hogy egy napig nem küldhet levelet..vagy kettő napig stb..és utánna még betenném ezt a korlátozást, csak kicsit megszigorítva, hogy nem 25 hanem cs 3 embernek küldhet levelet és azok közt is cs egy megszabott időn belül.

Fáraó

Ezt nem értem... Nem csinálhatok személyre szabott korlátozást mert ahhoz a rendszerben is kéne átalakítást végezni, meg ugye újra regisztrál mindig kézzel...

Lehet kicsit szigorúnak tűnik, de gondoljatok bele, én amióta netezem még ha csak 1 héten 1* is lépek be, és van 15 levelem abból nem fogok csak 10-re válaszolni, szóval az említett 25 személybe bőven belefér, és a felhasználók észre se veszik...

Természetesen a pont küldésbe nem lesz ilyen szigorítás, és a levél küldésbe is 50 emberrel veheted majd fel a kapcsolatot ha 3 napnál régebbi a reged, de erre még aludnom kell :D

Na meg más projectek is vannak... Több menüpont, több weboldal stb... :)

domm18
Tag

Hozzászólás Szerző: domm18 »

friss regisztráltaknál tiltsd le az üzenetküldést, és számolj egy időt legalább, hogy 3 napon belül nem küldhet levelet másoknak. Nem egy oldalon láttam ilyet, és ez jó megoldásnak bizonyult.

bobe
Tag

djjjozsi írta:friss regisztráltaknál tiltsd le az üzenetküldést, és számolj egy időt legalább, hogy 3 napon belül nem küldhet levelet másoknak. Nem egy oldalon láttam ilyet, és ez jó megoldásnak bizonyult.
Pontosan ezt mondtam :) Nem mondtam, hogy írd át a rendszert, hogy egy felhasználóval kikezdj, azt írtam, hogy korlátozd le az új felhasználókat

domm18
Tag

Hozzászólás Szerző: domm18 »

Dark_Lord írta:Pontosan ezt mondtam :) Nem mondtam, hogy írd át a rendszert, hogy egy felhasználóval kikezdj, azt írtam, hogy korlátozd le az új felhasználókat
Sorry, nem akartalak ismételni :D

Van még pár ötlet, pl "Jelentem egy moderátornak" az üzenetet. Az IP cím tiltás meg nem megoldás, mert így simán kitolhat egy kollégiumból netezőkkel.

Válasz küldése