jQuery csak 1 session

A javascriptről.
Fórum szabályok
Ha elakadtál, és programkódod is van, mindenképpen nyiss neki egy új témát.
Könnyebb úgy segíteni, hogyha elkülönülnek a témakörök és problémák egymástól.
Fanni
Felhasználó

jQuery csak 1 session

Hozzászólás Szerző: Fanni »

Sziasztok!

Tegyük fel, hogy van 1 span tagem aminek az ID je a a bejelentkezett felhasználó id je (adatbázisból lekérve). Illetve van egy gombom aminek az id je a 2 felhasználó id je tehát mondjuk X id je legyen 1 Y é 2 akkor a gomb id je 1:2. Azt szeretném elérni, hogy ha 1 es id jü felhasználó kattint a gombra akkor 2 nél megjelenik egy szöveg.

Az X jelöli a jelenleg online felhasználót Y pedig mittudom én jelöljön egy random felhasználót adatbázisból.

Ez mind szép is jó mert megvan a jelenleg online felhasználó (span tag id je) illetve a 2 fél id je (button id). A progléma ott kezdődik, hogy a click eseményt vizsgálom, mert ugye ha X kattint akkor Y nál nem jelenhet meg szöveg mert nem kattintott.

Valami olyan script kellene nekem ami lehetővé teszi azt, hogy adott azonosítójú felhasználón (button id 2. eleme) hajtson végre műveletet.

Próbálkoztam már bool változóval sütivel, de nem tudom elkerülni azt, hogy Y nem kattintott.
Előre is köszi :*

Bonjasky
Adminisztrátor

Re: jQuery csak 1 session

Hozzászólás Szerző: Bonjasky »

Szia!

És ezt valós időben szeretnéd megcsinálni? Vagy offline módban is jó?
És amugy ez mire jó, ha szabad megkérdeznem?:D

djjjozsi
Tag

Re: jQuery csak 1 session

Hozzászólás Szerző: djjjozsi »

A session azér nem jó, mert ha kattintasz csak a te sessionváltozódba regisztrálod a kérést.

Én amondó vagyok ismerkedj meg az adatbázisokkal. HA van a userek táblád, akkor létrehozhatsz egy
kattintas táblát, amibe regisztrálod melyik user kinek a nevére klikkelt rá. user1(int ) , user2(int), felkeresideje( time() ), elfogadva(1/0)

Erre már tudsz egy ütemezőt írni, ami fix időközönként ellenőrzi rád kattintott-e valaki, és te már elfogadtad-e a kérést.

A kérés ideje azért fontos, hogy tudd mikori a kérés, illetve ha már nem vagy online vagy a felkérő nem aktív, tudathatod hogy már kilépett a felhasználó.

Forráskóddal nem szolgálhatok, de eddig ez egy valós idejű üzenetküldőnek néz ki. Ilyen scripteket viszont találsz az oldalon (AJAX CHAT)

Válasz küldése